AZURE DEV TOOLS FOR TEACHING ÜYELİĞİMİZ HAKKINDA KISA BİLGİ


KTÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Haziran 2008'den bu yana (eski adı Imagine Premium olan) Azure Dev Tools for Teaching Microsoft yazılımlarını indirme sistemi üyesidir. Bölümümüz en son 27 Haziran 2019'da 1 yıllık üyelik yenileme bedeli olarak $499 ödeyip üyelik süresini 30 Haziran 2020'ye kadar uzatmıştır.

AZURE DEV TOOLS FOR TEACHING ÜYELİK KOŞULLARI ve SÜRECİ


1- Üyelik için Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğrencisi olmalısınız veya en azından Bizden ders almalısınız. Bu konuyla ilgili olarak bu sayfada "Eligible students must be enrolled in at least one credit-based course by a member department" yazmaktadır.

2- Üyelik ücreti 10 Liradır. Üye olmak isteyen öğrencimiz kendisine açılmış numara@ogr.ktu.edu.tr formatındaki e-mail hesabına Office 365 linkinden giriş yapıp cakiro at cs.ktu.edu.tr adresine "Azure Üyelik Talebi" başlıklı bir e-mail yollar. Eğer Office 365 hesabınızın şifresini bilmiyorsanız bys.ktu.edu.tr den öğrenci girişi yaptıktan sonra Mail Şifre Değiştirme linkine tıklayarak şifrenizi resetleyebilirsiniz. Üyelik talebi mailinizde isim, sınıf, öğretim (I/II) bilgilerinizi vermeyi unutmayınız.

3- numara@cs.ktu.edu.tr formatında açılan Azure hesabına ek olarak bir de aynı formatta sınırsız drive destekli G Suite g-mail hesabı açılır. Her ikisinin şifre bilgisi numara@ogr.ktu.edu.tr adresine yollanır.

4- Üyelik yenileme işlemi yıllık yapılır. İlk üyelik tarihine bakılmaksızın üyeliğini devam ettirmek isteyenlerden her yılın Haziran ayında üyelik yenileme bedeli (10 Lira) alınır. Alınan ücretler yalnızca Azure Dev Tools for Teaching süre uzatımında kullanılmaktadır. Mezun olana dek üyelik yenilebilir.


Öğr.Gör. Ömer ÇAKIR
Program Administrator