BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ - MICROSOFT IMAGINE PREMIUM ÜYELİĞİ


Üyelik Koşulları ve Süreci Hakkında Bilgiler

Üyelik Hakkında Kısa Bilgi...
KTÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Haziran 2008'den bu yana (eski adı Imagine Premium olan) Azure Dev Tools for Teaching Microsoft yazılımlarını indirme sistemi üyesidir. Bölümümüz en son 27 Haziran 2019'da 1 yıllık üyelik yenileme bedeli olarak $499 ödeyip üyelik süresini 30 Haziran 2019'a kadar uzatmıştır.

Sistemle İlgili Sorunları İletirken...
Imagine Premium üyesi öğrencilerimiz karşılaştıkları problemler için Help linkine tıkladıklarında açılan sayfadaki sorulara ve çözümlerine bakabilirler. Eğer bunlar yeterli olmazsa sayfanın sonundaki Contact Us linkine tıkladıklarında açılan sayfadaki Contact CustOmer Support linkinden sonra karşılarına çıkan formu doldurup Send ile Öğr.Gör. Ömer ÇAKIR'a gönderebilirler. Cevaplar Imagine Premium kullanıcı adı olan mail adreslerine yollanmaktadır. O yüzden ilettiğiniz sorunun çözümünün Size yollanabilmesi için bu mail adreslerinin aktif olması şarttır.

Başka Bölümlerden Gelen Talepler...
Başka bölüm öğrencilerinden zaman zaman üyelik talepleri gelmektedir. İsteklerin çoğunda bölümümüzün Imagine Premium üyeliğinin kampüsteki tüm öğrencileri kapsadığı düşünülmektedir. Üye olabilmeniz için ya Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğrencisi olmalısınız ya da Bizden ders almalısınız. Bu konuda detaylı bilgi burada (23. soru) var.
Imagine Premium üyeliği yaptırabilecek bölümlerin listesine buradan ulaşabilirsiniz.

2018-2019 Öğretim Yılına Göre Sınıfların Üyelik Bitiş Tarihleri
1. SINIF = 30 TEMMUZ 2022
2. SINIF = 30 TEMMUZ 2021
3. SINIF = 30 TEMMUZ 2020
4. SINIF = 30 TEMMUZ 2019

Üyelikler sona erdiğinde de sisteme giriş yapıp daha önce indirilmiş olan yazılımları tekrar indirmek veya onlara ait şifreleri (2 yıl boyunca) görmek mümkündür. Üyelik bitişinden sonra sisteme eklenen yazılımlar indirilemezler.
Sistem 4 yıldan fazla üyelik süresi setlemeye izin vermiyor. Dolayısıyla hazırlık sınıfında üyelik yaptırılırsa üyelik 3. sınıfın 30 Temmuz'unda sona erer.

Öğr.Gör. Ömer ÇAKIR
Program Administrator